Wady i zalety zastosowania basenu w swoim domu

Basen to prawdziwy luksus. Niewiele osób jednak decyduje się na zastosowanie takiego luksusu w swoim domu, ze względu na wysokie koszty oraz niewielką ilość firm, która zajmuje się takimi usługami. W nowoczesnych willach zauważa się stosowanie takich rozwiązań, jednak zazwyczaj decydują się na nie osoby niezwykle majętne i przedsiębiorcze. Jakie wady i zalety ma stworzenie basenu domowego?

Zalety basenu domowego

Ochłoda w upalne dni

W upalne dni basen to prawdziwe ukojenie dla zmęczonego upałem ciała. Kiedy basen ma przeszklone szyby, możemy dodatkowo podziwiać widok za oknem. To świetne rozwiązanie, ponieważ można w prosty sposób ochłodzić upalny dzień.

Relaks zimą

Kiedy za oknem jest mróz i śnieg, właściciel domu może skosztować relaksu w ciepłym basenie. Kiedy dodatkowo może podziwiać widoki przez przeszklone ściany, wówczas dochodzą do tego walory wizualne. Nie ma nic przyjemniejszego ord relaksu w ciepłej wodzie w mroźny dzień. Oczywiście jest to opcja dla osób, które tworzą baseny podgrzewane w sezonie zimowym. Niezwykle kosztowna inwestycja.

Spędzanie wspólnego czasu

Znajomi, którzy zostaną zaproszeni na wieczór przy basenie, z pewnością z chęcią skorzystają z takiego zaproszenia. Pływanie w świetle lamp i turkusowej wody to niesamowita przyjemność dla wielu osób. Do tego wystarczy włączyć muzykę i świetny wieczór gwarantowany.

Prestiż

Takie rozwiązanie z pewnością podkreśla status materialny właściciela. Osoby, które nie zarabiają wiele, nie mogą pozwolić sobie na takie rozwiązanie. Kiedy znajomy biznesmen przyjedzie z wizytą, z pewnością będzie pod wrażeniem basenu.

Jakie są wady basenów domowych

Koszty założenia i utrzymania

Budowa basenu to jedno, natomiast jego czyszczenie i pielęgnowanie to drugie. Woda musi być oczyszczana i filtrowana. Do tego dochodzą jeszcze koszty ewentualnego ogrzewania i wymiany wody. Baseny mieszczą niesamowite ilości wody, dlatego wymiana jej to problematyczny i uciążliwy proces. Koszta również są niezwykle wysokie.

Utrata powierzchni użytkowej w domu

Basen zajmuje sporo miejsca, które mogłoby zostać wykorzystane w innym celu. To spor problem dla osób, które mimo wszystko decydują się na budowę niewielkiego domu. Utrata miejsca to spora strata.

Post Author: admin

Dodaj komentarz