Przeczytaj poradnik odnośnie pielęgnacji butów ze skóry

Kupujący, którzy decydują się wybrać buty szyte na zamówienie wybierają buty szyte ze skóry. Taki materiał dla wielu jest wyznacznikiem elegancji oraz świetnej jakości butów. Warto wiedzieć jednak, iż buty ręcznie robione ze skóry wymagają prawidłowego traktowania. Każdy kto ma takie buty winien pamiętać o tym, że o buty ręcznie robione należy prawidłowo dbać.

O czym musisz pamiętać

Impregnacja obuwia to pierwsze i najistotniejsze zadanie po zakupie butów. Pozwoli to na dłuższe utrzymanie ich w idealnym stanie. Jeśli ktoś nie wie, w jaki sposób zaimpregnować buty może przekazać to zadanie szewcowi. Samodzielna impregnacja nie jest skomplikowana, wystarczy zakupić właściwy środek impregnujący i zastosować go wedle instrukcji. Trzeba dbać o to, by wykonane ze skóry buty nie przemokły, gdyż buty szyte na miarę ze skóry nie tolerują wilgoci. Jeżeli już zdarzy się je zamoczyć, wtedy niezwykle ważne jest to, by poprawnie je osuszyć. W tym celu najlepiej jest użyć starych gazet, które należy włożyć do obuwia, dzięki nim wydobycie wody z butów będzie znacznie łatwiejsze. Oczywiście sposób wetknięcia gazet także ma znaczenie. Kategorycznie pamiętać trzeba o tym, aby nie suszyć tego typu butów na grzejniku lub tuż obok piecyka, każde takie źródło ciepła zadziała negatywnie na buty – może przyczynić się chociażby do pękania skóry. Podszewka tak samo powinna być dobrze potraktowana po nadmiernym namoczeniu – powinno się wówczas spokojnie zaczekać na pełne jej wyschnięcie przed kolejnym użytkowaniem.

W jaki sposób przechowywać obuwie?

Każde zrobione buty na zamówienie wymagają odpowiedniego przechowywania, o jakim powinien powiadomić zamawiającego buty szewc. Dzięki temu buty będą służyć posiadaczowi znacznie dłużej. Buty skórzane wymagają specjalnego traktowania, innymi słowy przechowywania w miejscu wolnym od światła oraz zawilgocenia. Najlepiej sprawdzi się wobec tego zamknięta szafka na buty, którą trzeba rzecz jasna systematycznie czyścić. Szafka powinna gwarantować przewiewność, jeśli nie ma takiej możliwości, musi być często otwarta. Buty od szewca wyprodukowane ze skóry są delikatne, wobec tego nie można na nich przechowywać innych butów. Buty należy przechowywać obok siebie, w ten sposób przeciwdziała się uszkodzeniu delikatnej skóry. U szewca opłaca się zakupić równocześnie prawidła, które wkłada się do butów w trakcie ich przechowywania. Prawidła sprzedawane są w różnej formie, jednak te najlepsze zrobione są z surowego drewna. Wspomnieć należy także o tym, że buty ze skóry po użytkowaniu powinny być przechowywane minimum dobę przed kolejnym wykorzystaniem.

Pracowniaobuwia.pl – buty na zamówienie

Post Author: admin

Dodaj komentarz