Pokój dla dziecka – inspiracje na stoliki dla dzieci

Kilka lat temu każdy z rodziców zazwyczaj samodzielnie urządzał pokój swojego dziecka. Wybierano kilka kolorów do pokoju i wybierano się do sklepów z mebelkami dziecięcymi. Często decydowano się na jasne kolory typu błękit – dla chłopców lub róż – dla dziewczynek. Meble musiały być koniecznie kolorowe – plastikowe lub drewniane. Dodatkowo wiele zabawek, gier, klocków oraz barwne dywany wprowadzały nieład w całym pomieszczeniu. Wielokrotnie zdarzała się taka sytuacja, że w efekcie końcowym pokój nie koniecznie podobał się rodzicom.

Obecnie kobiety będące w roli matki, bardzo mocno zwracają uwagę na współczesne dziecięce trendy. Przed urządzeniem pokoju dla swoich dzieci przeglądają Instagrama, na którym szukają wyjątkowych inspiracji. Na Instagramie można znaleźć liczne zdjęcia pokoików dziecięcych, które wystawiane są przez znane publicznie osoby tzw. ,,instamamy”. Warto pamiętać, że na zdjęciach zazwyczaj są widoczne meble, rzeczy i dodatki do pokojów dziecięcy nienależące do najtańszych. Jednak zawsze możemy wybrać, chociaż kilka podobających nam się mebli lub akcesoriów i spróbować urządzić pokój malucha według bieżących trendów.

Jak urządzić pokój dziecka, gdy jest maluchem?

Najczęściej popełnianym błędem przez rodziców jest wydanie dużej ilości pieniędzy na urządzenie pokoju dla niemowlaka. Niemowlak bardzo szybko dorasta i w pierwszych miesiącach nie spędza czasu w swoim pokoiku. Łóżeczko z maluszkiem ustawiane jest zazwyczaj w sypialni w pobliżu rodziców. Dlatego nie warto inwestować w pokój dla niemowlaka, lepiej jest od razu dostosować go do potrzeb małego dziecka. Komodę z przewijakiem należy wymienić na stolik i krzesełko do rysowania, a na szafkach ustawić najlepsze zabawki – klocki lego, lalki i plastikowe gadżety.

Stoliki dla dzieci to bardzo ważny element wyposażenia pokoju dziecięcego, który często jest pomijany. Dzieje się tak, ponieważ wiele dzieciaków woli leżeć na dywanie i rysować po ziemi, zamiast wygodnie usiąść przy stoliku. Oprócz stolika należy pomyśleć o odpowiednim krzesełku dziecięcym, które zapewni maluchowi utrzymanie właściwej pozycji siedzącej. Stoliki dla dzieci wraz z krzesełkami szybko nauczą i przyzwyczają maluchy do siedzenia przy stole.

Inspiracje na krzesełka i stoliki dla dzieci  

Nowoczesne krzesełka oraz stoliki dla dzieci oferuje firma Minko. Produkuje ona drewniane (bukowe lub dębowe-olejowane) meble w rodzinnej manufakturze. Meble wykonywane są ręcznie i mają ponadczasowe wzornictwo. Wszystkie okazy dostępne są w przeróżnej palecie kolorów i materiałów. Najbardziej popularnymi modelami krzesełek i stolików dla dzieci od firmy Minko są:

  • stolik SKY FOR KIDS
  • biurko KIDS basic
  • biurko KIDS slim
  • new stolik SKY for KIDS
  • krzesełko balonik SKY FOR KIDS
  • krzesełko gwiazda SKY FOR KIDS

Decydując się na stolik musimy pamiętać, o tym, że dziecko w okresie dorastania dopiero poznaje świat i gotowe jest na wszystko. Dlatego warto wybierać stoliki trwałe i wytrzymałe, które można szybko wyczyścić.

Post Author: admin

Dodaj komentarz