Magiczny dom z kominkiem

Wielu z nas kojarzy kominek jako coś luksusowego, na co stać tylko niewielu (lub niewielu może, bo mieszka w domu). A któż z nas nie chciałby móc zasiąść wieczorem przed ogniem, po ciężkim dniu, z herbatą lub kieliszkiem wina, z ukochaną osobą i cieszyć się swoją obecnością przy pięknie tańczących płomieniach i dźwięku trzaskającego drewna. Podobnie trudno o coś bardziej domowego i rodzinnego; kominek nadaje absolutnie niepowtarzalny charakter naszemu mieszkaniu.

Jakie są rodzaje kominków?

Wbrew pozorom, mamy do wyboru wiele różnych typów kominków, które będą różnicowane ich cechami, wyglądem, rodzajem ciepła które dają. Kominki firmy Kratki są od wielu lat najpopularniejsze i zajmują pierwsze miejsce we wszystkich rankingach. Do wyboru mamy:

Sposoby aranżacji są absolutnie nieograniczone (a jak się okazuje w praktyce na pewno nie przez wyobraźnię), można z łatwością dobrać kominek odpowiadający charakterowi pomieszczenia czy wystrojowi. Trzeba zaznaczyć, że kominek z całą pewnością stanie się centrum domu i w sposób naturalny będą do niego zmierzali nie tylko domownicy, ale również goście. To jest ta nieodparta magia kominka.

Co wybrać, jeśli posiadamy mieszkanie?

Jeśli posiadamy mieszkanie, to wybór w zasadzie został przez nas dokonany: jedyną opcją są biokominki (przy czym należy zaznaczyć, że biokominki, szczególnie przenośne, doskonale sprawdzają się również w domach np. w ogrodach). Kominki firmy kratki znów występują w kilku rodzajach :

  1. Biokominki portalowe. Wyglądają absolutnie przepięknie i bardzo łatwo jest je pomylić z „prawdziwym” kominkiem. Stanowią wyjątkową ozdobę pokoju, są duże i reprezentacyjne.
  2. Biokominki wiszące. Są mniejsze, aczkolwiek najczęściej stosunkowo długie. Doskonałe do powieszenia nad niską półką na ścianie w salonie, ale również w łazience czy w sypialni. Fantazyjne stalowe obramowania jedynie podkreślają wyjątkowy charakter.
  3. Biokominki wolnostojące. Idealne do postawienia w ogrodzie, robią niezapomniane wrażenie. Świetne również do dekoracji na stole w salonie, obok łóżka w sypialni.

Kominek czy koza?

Kominki firmy Kratki stawiają przed wieloma osobami bardzo trudne zadanie i podjęcie decyzji. Wśród samych kominków mamy do wyboru:

  • kominki gazowe
  • powietrzne
  • z płaszczem wodnym

Natomiast wśród piecy:

Od razu nadmienię, że piec w zabudowie kaflowej może wyglądać jak klasyczny kominek. Wybór de facto należy do właciciela domu i preferencji estetycznych. Z całą pewnością pytanie nie brzmi: czy mieć kominek, ale jaki. Dzięki firmie Kratki każdy, nawet posiadacz mieszkania, może cieszyć się „domowym ogniskiem”.

Post Author: admin

Dodaj komentarz