Kabiny do ciągnika Ursus C 360

 Ursus C 360 jest przykładem klasycznego ciągnika rolniczego. Jest to model kultowy produkowany między 1976 a 1994 rokiem – często nazywany w skrócie 'sześćdziesiątką’. Model ten jest następstwem, a zarazem modyfikacją ciągnika Ursus C 355. Pojazd ten doskonale nadawał się do niezłożonych prac polowych. Z racji swej średniej wielkości pod maską posiada silnik czterocylindrowy o mocy 52 KM. W latach 70-90 produkowano go w dwóch wersjach – wersji z kabiną lub bez. W porównaniu z modelem poprzednim producent zdecydował się na wprowadzenie poprawy bezpieczeństwa i jakości w układzie hamulcowym. Zmieniono również właściwości przednich i tylnych obciążeń co przełożyło się na większe możliwości oraz zmodyfikowano silnik na mocniejszy. Jedną z najbardziej charakterystycznych zmian było zmodernizowanie ustawień ciągnika, co przyczyniło się do zwiększenia szybkości i łatwości wymiany zaczepu wahliwego na zaczep do przyczep jednoosiowych. Co ciekawe, firma Ursus starała się o wskrzeszenie swojego kultowego modelu i w roku 2015 rozpoczęła się ponowna produkcja 'sześćdziesiątki’, jednakże już dwa lata później Ursus wycofał się z tych planów i wycofał ciągnik z linii produkcyjnych.

Podstawowe dane techniczne modelu C 360 to:

 • silnik: 4-cylindrowy
 • prędkość: 25,4 km/h
 • moc znamionowa: 38,2kw (52km)
 • liczba biegów: 10/2
 • udźwig podnośnika: 1200kg
 • pompy hydrauliczne: 20l/min
 • napęd na cztery koła: brak
 • WOM: tak
 • masa ciągnika gotowego do pracy: 2700kg

Najbardziej optymalne rodzaje kabin do C 360

     Trzeba zaznaczyć, iż jedną z bardziej charakterystycznych cech pracy ciągników Ursus jest ich niezmiernie głośne działanie – spowodowane to jest faktem posiadania przez koła zębate w zwolnicach układu prostych zębów. Toteż przy długiej i jednostajnej pracy posiadanie kabiny jest elementem zdecydowanie ułatwiającym nam pracę. Z racji niezmiennie cieszącego się popularnością modelu C 360 dostęp kabin na rynku jest bardzo szeroki i zróżnicowany. Ceny wahają się od mniej więcej 2 tysięcy do maksymalnie 4,5 tysiąca – w zależności od tego, co wybrana przez nas kabina ma w sobie zawarte, np. opcją posiadania błotników w pakiecie. Producentami, którzy przodują na rynku kabin rolniczych do Ursusa C-360 są między innymi firmy takie jak: Naglak, Bartesko, KOJA Stawiski:

 • NAGLAK: w ich ofercie możemy znaleźć 2 typy kabin o nazwach „Standard” oraz „Nowe oblicze”. Kabiny „Standard” dostępne są w opcji z błotnikami lub bez – wersja bezbłotnikowa wynosi 2800 złotych, natomiast z błotnikami 3400 złotych. W przypadku kabiny „Nowe oblicze” dach kabiny oraz błotniki wykonane są z tworzywa sztucznego – cena 4000 złotych.
 • BARTESKO: w ofercie dostępny jest jeden model kabiny – wersja z błotnikami  (3300 zł)lub bez (2800 zł) – za dodatkową opłatą możemy dołączyć do naszej kabiny oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne – cena tej instalacji to 390 zł.
 • KOJA STAWISKI: u tego producenta możemy spotkać się z ofertą 2 kabin: z błotnikami lub bez błotników. Możemy również dopłacić za dodatkową instalację halogenów roboczych – cena 310 zł – lub zaopatrzyć się w szyberdach za cenę 320 zł.

Post Author: admin

Dodaj komentarz