Jaki są wady i zalety kuchni z wyspą?

Kuchnia to serce każdego domu. Ważne, aby była ona piękna, przestronna i mieściła wszelkie sprzęty, które wykorzystywane są w domu każdego dnia. Obecnie niezwykle popularne stają się kuchnie z wyspą. Co warto o nich wiedzieć? Jakie są wady i zalety ich stosowania?

Jakie są zalety kuchni z wyspą?

Kuchnia z wyspą to kuchnia, która na środku postawiony ma zazwyczaj kwadratowy blat umieszczony na szafkach. Zlokalizowana jest zazwyczaj w centralnej części kuchni. Niezwykle często oddziela kuchnię od salonu, czy jadalni. Wiele osób pokochało te kuchnie za ich wygląd oraz za funkcjonalność. Jakie są więc jej zalety?

Wszystko w jednym miejscu

Decydując się na kuchnię z wyspą, możemy umieścić na niej dowolne urządzenia kuchenne, w tym zlewozmywak, płytę grzewczą oraz inne urządzenia, które na co dzień wykorzystujemy w kuchni. W tylnej części kuchni znajduje się zazwyczaj miejsce na szafki i na przygotowywanie posiłków. W ścianie ukryte są zazwyczaj sprzęty. Czystej, spójnej kuchni, której nie szpecą brzydkie i niefunkcjonalne elementy.

Niepowtarzalny wygląd

Kuchnia z wyspą sprawia wrażenie pięknego i nowoczesnego miejsca. Każdy dom prezentuje się o wiele bardziej okazale, kiedy ma takie rozwiązanie. Warto więc zastosować je w swoim domu i cieszyć się nowoczesnym wyglądem.

Oddzielenie kuchni i salonu

W dużych pomieszczeniach jest to często trudne. Warto więc zastanowić się nad oddzieleniem kuchni i salony za pomocą wyspy. Można dostawić do niej również krzesła, dzięki czemu domownicy zyskają dodatkowe miejsce do spożywania posiłków.

Jakie są wady kuchni z wyspą?

Cena

Cena kuchni z wyspą jest o wiele wyższa niż zakup tradycyjnej, prostej kuchni. Dzieje się tak, ponieważ w przypadku takiej kuchni należy dokupić dodatkowe szafki oraz blat. Instalacja sprzętów na środku pomieszczenia również może być problematyczna. Cena jest jednak adekwatna do oszałamiającego wyglądu kuchni.

Pułapki

Kuchnia z wyspą to wręcz pułapka w domu. Stoi na środku i stwarza zagrożenie na małych dzieci oraz dla osób dorosłych, które podczas przygotowywania posiłków mogą zahaczyć o kant wyspy i zranić skórę. Warto więc zabezpieczyć boki wyspy. Sprzątanie kuchni też może być problematyczne ze względu na dużą ilość zakamarków.

Post Author: admin

Dodaj komentarz