Jak wybrać farby do pokoju dziecka?

Urządzanie pokoju dziecka to nie lada wyzwanie. Przygotowanie strefy snu, nauki i zabawy, zadbanie o harmonijne wykończenie i spełnienie oczekiwań dziecka jest bardzo trudnym zadaniem. Kiedy urządzamy pokój dla dziecka najczęściej zaczynamy od malowania ścian. I już tutaj zaczynają się schody. Potem mamy ochotę przemalować meble, w ostatnim czasie najczęściej na biało, szaro lub ewentualnie kupujemy nowe.

Ogromna ilość produktów malarskich powoduje, że trudno nam się zdecydować i wybrać to czego naprawdę potrzebujemy. Farby i lakiery są dostępne praktycznie w każdym markecie budowlanym, a każdy producent chwali swój produkt. Czym zatem się kierować wybierając farby do pokoju dziecka?

Jakość przede wszystkim.

Kiedy wybieramy farby i lakiery do pokoju dziecka to musimy kierować się przede wszystkim jakością. Farby i lakiery powinny być bezpieczne, nie wydzielać brzydkich gryzących zapachów w trakcie malowania oraz w kolejnych dniach użytkowania pomieszczenia. Obecnie są coraz wyższe wymogi jakości, dlatego produkty są dostosowane do naszych potrzeb, jednak niekiedy trafiają się jeszcze gorsze materiały, które mogą być szkodliwe.

Farba w pokoju dziecka będzie najpewniej poddawana różnym testom. Plamy z soków, plasteliny czy ślady po kredkach nie powinny nikogo dziwić. Natomiast ważne, aby taką brudną ścianę można umyć, a przy tym nie zetrzeć z niej koloru. Zatem farby i lakiery muszą być odporne na szorowanie i czyszczenie.

Spełnij marzenia dziecka.

Kto z nas nie chciałby bezkarnie rysować po ścianie jako dziecko? Podaruj swojemu dziecku kreatywność i pomyśl o farbach tablicowych, dzięki którym maluch będzie mógł rozwijać swoje zdolności artystyczne. Równie ciekawym rozwiązaniem są farby magnetyczne, a dla dziewczynek farby brokatowe.

Pokój dziecka powinien być raczej w stonowanych kolorach. Szczególnie dotyczy to strefy snu oraz strefy nauki. Pamiętajmy jednak, że pokój dziecka nie powinien być nudny. Unikajmy rutyny i nudnego malowania całego pokoju na jeden kolor. Może warto pokusić się o kilka kolorów w zbliżonych tonacjach, a nad łóżkiem lub biurkiem wykorzystać szablony do malowania? Jeśli ktoś ma zdolności malarskie to może samodzielnie namalować góry, las czy ulubione zwierzątka dziecka.

Meble mogą być w jasnych odcieniach, jednak warto dodać ciekawe akcenty lakierem w dopasowanym kolorze. Pokój malucha nie musi być nudny i klasyczny. Może być ciekawie zaaranżowany, a odpowiednie farby i lakiery z pewnością nam w tym pomogą. Stwórzmy bajkowy świat, w którym każde dziecko będzie chciało przebywać.

Post Author: admin

Dodaj komentarz