Elementy balustrad, dzięki którym twój balkon nabierze uroku…

Projektując balkon, nie zawsze zastanawiamy się nad jego walorami estetycznymi. Skupiamy się głównie na metrażu i podstawowych kwestiach bezpieczeństwa. Tymczasem, dobierając odpowiednie słupki ze stali nierdzewnej czy mocowania do szkła, sprawimy, że nasz „letni pokój” zamieni się w stylową i modną przestrzeń. Chcesz wiedzieć, na co warto zwrócić uwagę? Czytaj dalej!

1. Elementy do balustrad, o których nie możesz zapomnieć

2. Pomysły na praktyczne zastosowanie elementów balustrad

Elementy do balustrad, o których nie możesz zapomnieć

Tworząc szkice nowego balkonu, pierwsze, co powinieneś zrobić, to zastanowić się, do czego będzie ci służył. Czy będziesz przebywał na nim tylko ty, cała rodzina, czy będziesz chciał gościć tam przyjaciół i najważniejsze… czy będą miały tam dostęp dzieci i zwierzęta. Jeżeli chcesz uniknąć przykrego wypadku, zawczasu pomyśl o balustradach systemowych z solidnymi uchwytami do szyb. Najlepiej zamontować je w taki sposób, aby nie pozostawiać wolnych przestrzeni, przez które mógłby wypaść mały pies czy kot. Tego typu rozwiązanie jest nie tylko praktyczne, ale i bardzo modne. Obecnie w wielu domach i mieszkaniach stosuje się balustrady systemowe z uchwytami do szkła.

Jeżeli jednak wolisz bardziej klasyczne balkony, możesz pomyśleć o zastosowaniu takich elementów jak słupki ze stali nierdzewnej, a następnie dowolnie dobierać kolejne części stelażu, jak choćby mocowania do szkła czy rury ze stali nierdzewnej.

[obraz_1]

Następnym krokiem będzie zadaszenie twojego balkonu. Tutaj także możesz skorzystać z szerokiej gamy produktów, które nie tylko ochronią jego powierzchnię przed opadami deszczem i gradem, ale również nadadzą mu charakteru. Jeśli nie jesteś pewien, jaki wzór ci odpowiada, szukaj inspiracji w internecie. W sieci będziesz mógł też porównać oferty różnych sklepów, takich jak m.in. Avis. Czeka tam na ciebie szeroki wybór daszków szklanych czy elementów balustrad nierdzewnych.

Pomysły na praktyczne zastosowanie elementów balustrad

Jak już powiedzieliśmy, myśląc o stworzeniu nowego balkonu, zastanów się, do jakich celów będzie ci służył. Poza klasycznymi rozwiązaniami, stosowanymi w domach i mieszkaniach, takich jak niewielkie balkony, loggie czy tarasy, możesz zdecydować się także na balkony francuskie. To ciekawe rozwiązanie dla osób, które nie dysponują dużą przestrzenią i chciałyby wpuścić do swojego mieszkania więcej światła i powietrza. Zaletą balustrady francuskiej jest także fakt, że można do niej przymocować suszarkę na pranie.

Post Author: admin

Dodaj komentarz