Dobierz idealny klosz do swojej lampy!

Szukasz sposobu na odświeżenie wnętrza? Czasem wystarczy wymienić klosze do lamp! W poniższym poradniku poznasz kilka praktycznych porad, dzięki którym dowiesz się jak doprać idealny klosz do danego pomieszczenia.

Klosze do lamp

Klosz to najważniejszy element lampy, który w znacznej mierze określa jej styl i charakter. Obecnie zarówno w katalogach wnętrzarskich, jak i na pólkach sklepowych znaleźć możemy szeroki wybór form i kształtów niniejszego elementu dekoracji.

Wśród najmodniejszych wzorów znajdziemy:

  • metalowe i miedziane klatki;
  • plecione kule;
  • papierowe chmury; oraz
  • geometryczne lub ażurowe abażury.

Klosze do lamp w sypialni

Sypialnia to miejsce, w którym panować powinna ciepła i przyjemna atmosfera. Jasne kolory zasłon oraz mebli, wspaniale będą współgrać z pięknymi, papierowymi kloszami przypominającymi lekkie chmury. Niniejsza propozycja to absolutny hit kilku ostatnich sezonów. Jeśli jednak jesteście zwolennikami minimalistycznych rozwiązań, wybierzcie abażur przypominający białą klatkę. Ten nowoczesny model klosza idealnie wpisze się w wasze gusta i sprawi, że sypialnia nabierze zupełnie nowego charakteru.

Klosze do lamp w salonie

Salon to najbardziej reprezentacyjna przestrzeń w naszym domu, dlatego też jeszcze podczas jego urządzania powinniśmy postawić na naprawdę spektakularne rozwiązania. Miedziane klatki w ciemnym kolorze w niecodzienny sposób nadadzą Twojemu wnętrzu niezwykłej klasy i elegancji. Jeśli jednak marzy wam się stworzenie bardziej romantycznej atmosfery, postawcie na plecione abażury, które nadadzą pomieszczeniu lekkości, a połączeniu z jasnymi meblami sprawią, że zyska ono niepowtarzalny rustykalny styl.

Klosze do lamp w gabinecie

Gabinet to miejsce przeznaczone przede wszystkim do pracy. W tym przypadku powinniśmy postawić nie tylko na wygląd, ale przede wszystkim na jakość oświetlenia. Do gabinetu warto wybrać klosze o prostej formie i jasnej kolorystyce tak, aby wpuszczały do pomieszczenia jak największą ilość dobrego dla naszych oczu światła. W niniejszym przypadku powinniśmy wzbraniać się od wyboru ażurowych kloszy, które mimo efektownego wyglądu nie gwarantują nam równomiernego rozmieszczenia światła.

Klosze do lamp w pokoju dziecięcym

Pokój dziecięcy to przestrzeń wielofunkcyjna, dlatego też wybierając oświetlenie do niniejszego pomieszczenia powinniśmy postawić na kilka punktów świetlnych. Główny punkt powinna stanowić lampa wisząca przyozdobiona abażurem niezagrażającym dziecku podczas zabawy. Do pokoju dziecięcego warto wybierać lekkie, papierowe klosze zawierające wizerunek ulubionych postaci z bajki.

Klosze do lamp w kuchni

Chociaż w przestrzeni kuchennej coraz częściej decydujemy się na oświetlenie ledowe, niektórzy wolą pozostawać przy tradycyjnych lampach wiszących. Wybierając klosz do lampy kuchennej powinniśmy jednak pamiętać o tym, aby był on łatwy w utrzymaniu czystości.

Post Author: admin

Dodaj komentarz