Blachodachówka, czyli korzystne cenowo pokrycie dachów

Jednym z najpopularniejszych materiałów, którymi wykonuje się pokrycia dachowe jest blachodachówka. Można ją wykorzystać do wykańczania niemal wszystkich rodzajów dachów stromych, budynków nowych oraz tych, w których wykonuje się renowację. Jakie inne zalety posiada blachodachówka, jak się ją montuje oraz jakie są ceny blachodachówki? Koniecznie zapoznajcie się z artykułem!

Montaż blachodachówki

  • Blachodachówki, podobnie jak inne rodzaje pokryć dachowych, montuje się na kontrłatach i łatach przy rozstawie od 35 do 40 cm.
  • Układa się ją od dołu do góry, czyli od okapu dachu do kalenicy. Blachodachówki wymagają mocowania, do którego używa się wkrętów samonawiercających, po 5, 6 sztuk na mniej więcej m2.
  • Jeżeli nie jesteśmy zwolennikami łat i chcemy z nich zrezygnować, możemy zdecydować się na blachodachówki samonośne, które mocuje się na specjalnych profilach montażowych. Następnie trzeba wykończyć dach poprzez obróbki blacharskie.
  • Ciekawym rozwiązaniem będzie użycie do pokrycia dachowego, blachodachówki z tzw. posypką. W tym przypadku układa się ją w odwrotnym kierunku niż pozostałe pokrycia, zaczynając od kalenicy dachowej.
  • Pokrycia dachowe blachodachówką, wykonuje się na ogół dosyć szybko, w ciągu 1 dnia, 3-osobowa ekipa fachowców może pokryć aż do 100 m2 powierzchni, czyli w zasadzie pokryć cały dach domu.

Ceny blachodachówek

W zestawieniu z innymi rodzajami pokryć dachowych, ceny blachodachówek wahają się od 30 do 50 zł za m2. Najbardziej popularną na rynku jest blachodachówka modułowa, której cena wacha się od 30 do 40 zł. Możemy z powodzeniem zakupić tańsze modele, np. blachodachówki trapezowe, które kosztują około 20 zł za m2. Dzięki korzystnej cenie, blachodachówki są jednym z najbardziej popularnych pokryć dachowych. Nie wymagają także stawiania topornych i dużych konstrukcji z krokwi, bowiem są dosyć lekkie, ważą około ¾ razy mniej niż, np. blachodachówki ceramiczne. Jak wiadomo, dach jest jedną z droższych rzeczy, za jaką musimy zapłacić budując dom, mimo to, pokrycia blachodachówką cenowo prezentują się najkorzystniej. Za pokrycie całego dachu, standardowego, rodzinnego domu, wliczając w to robociznę, zapłacimy około 30 tysięcy złotych.

Blachodachówki to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą wykonać porządne pokrycie dachowe w przystępnej cenie. Tego typu pokrycia dachowe wykonuje się w miarę szybko, jeżeli zależy nam na czasie, ekipa jest w stanie ukończyć prace na dachu nawet w 1 dzień! Co jest nieporównywalnym czasem w zestawieniu z pracą z innymi rodzajami pokryć dachowych. Blachodachówki przeznaczone są także dla konstrukcji mniej topornych, gdzie krokwie nie są dodatkowo uzupełniane jętkami. Są świetną alternatywą dla ciężkich dachówek.

Post Author: admin

Dodaj komentarz